ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7921446
*
nr 792 1446
Spegel
Rotting, Svensk tenn, Design Josef Frank, 54x80
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2012
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 19:22:20
1
Vinnande bud
26/11 15:32:56
2
1.400 kr
26/11 15:33:25
2
1.700 kr
26/11 15:33:56
2
2.000 kr
26/11 15:58:40
3
2.400 kr
26/11 15:59:10
3
2.800 kr
26/11 16:00:01
3
3.200 kr
- Klassiska
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: josef frank rotting spegel speglar svensk tenn svenskt tenn
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29
*
Spegel
nr 792 1446
Spegel
Rotting, Svensk tenn, Design Josef Frank, 54x80
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 3.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/11 19:22:20 | 1 | Vinnande bud |
26/11 15:32:56 | 2 | 1.400 kr |
26/11 15:33:25 | 2 | 1.700 kr |
26/11 15:33:56 | 2 | 2.000 kr |
26/11 15:58:40 | 3 | 2.400 kr |
26/11 15:59:10 | 3 | 2.800 kr |
26/11 16:00:01 | 3 | 3.200 kr |
- Klassiska
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: josef frank rotting spegel speglar svensk tenn svenskt tenn
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29